Końskie forum

Wszystko o koniach


#1 2008-02-17 13:51:28

DreamFusion

W hierarchii stada

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-01-21
Posty: 184
Punktów :   
WWW

O sprzęt też dbać trzeba, czyli nie tylko koń

Chcialabym tu poruszyc temat czystosci rzędu oraz innych sprzetow (ochraniacze, potniki itd.) i tego jak o niego dbamy. Nie chodzi mi tylko o aspekt higieniczny i estetyczny, ale np. sztywna tranzelka moze obetrzec koniowi glowe, brudny popreg, ochraniacz czy potnik prowadzic do obtarc i odparzen. Czesc z nas o tym pamieta, inni niestety nie zawsze.
A Wy jak dbacie o 'dodatki do konia'. Macie jakies swoje sposoby na konserwacje skor? Czy kupujecie preparaty w 'konskich sklepach'. Jak czesto czyscic, zeby jak najdluzej moc sie cieszc swoim sprzetem. Potnik prany co jazde, czy jak sie przypomni? Czekam na Wasze wypowiedzi.


'Ja ciebie stwarzam koniem i nazywam Cię Arabskim, przywiązuję dobro i szczęście do kosmyka twojej grzywy nad czołem. Bogate łupy będą zdobyte przy pomocy twego grzbietu, a moc będzie z Tobą, gdziekolwiek byś się znalazł'
http://img72.imageshack.us/img72/8301/371205274401yz8.png

Offline

 

#2 2008-02-17 14:47:41

efcia27

kowbojka...

8077453
Call me!
Skąd: Łubianka
Zarejestrowany: 2008-01-21
Posty: 332
Punktów :   
WWW

Re: O sprzęt też dbać trzeba, czyli nie tylko koń

Ja mam preparaty do skór, z końskiego sklepu..
Chociaż nie musiałabym, bo moi rodzice z pewnością znaleźliby jakieś "domowe" środki do konserwacji.
Jeśli chcecie mogę ich zapytać, z chęcią napewno mi opowiedzą "jak to kiedyś było"

A co do czapraków, no to westowych podkładek nie można prać..
A ja w domu mam same czapraki (klasyczne, i nie potniki), i ich też nie można prać.
Czyszczę je szczotką, czasami trzeba trzepakiem ;P

A jak konserwować siodło syntetyczne?
Bo mam ujezdzeniówkę i niewiem, a przydałoby się
Chociaż w nim nie jeżdzę, to szkoda mi sprzedać bo kupiłam za 600zł, a w normalnie takie chodzi po ok 2000zł, więc muszę o nie dbać ;P


Lekcje, których udzielił mi koń...
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/img/0f59a8f8c30c82f5a66c93507d0d513b/FUNDACJA%20PEGASUS.JPG

Offline

 

#3 2008-02-21 16:24:31

murmika

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: O sprzęt też dbać trzeba, czyli nie tylko koń

Dobry temat Dream
Potnik prawie, jak nasza koszulka lubię jak jest czysty. Ochraniacze, nie skazalabym konia na chodzenie w czymś co będzie go przy każdym kroku obcierać, bo mi się nie chciało ich opłukać wodą, albo użyć szczoteczki. Czyż siodło i ogłowie nie wyglądają wspaniale na koniu gdy błyszczą się z daleka... ale jeśli kogoś to nie przekonuje to... miło jest móc poodpinać każdy paseczek dwoma palcami a nie siłować się z kopystką Ja osobiście lubię czyścić skórzany sprzęt mydełkiem glicerynowym do skór i natłuszczać oliwką, wtedy szybko skóra staje się mięciutka, balsam.. trochę gorzej ale ładniej lśni jak się wypoleruje sprzęt, ale to już kwestia upodobania.
Lubię również, gdy koń wychodzi na padok w czystym kantarze, na którym nie ma centymetrowego błota, a to w jakim stanie ten kantar na głowie konia wraca to już sprawa drugorzędna

Offline

 

#4 2008-02-25 21:30:46

efcia27

kowbojka...

8077453
Call me!
Skąd: Łubianka
Zarejestrowany: 2008-01-21
Posty: 332
Punktów :   
WWW

Re: O sprzęt też dbać trzeba, czyli nie tylko koń

eej, naprawdę nikt nie wie jak się konderwuje syntetyka?
;P A może po prostu nie chce Wam się napisać ;D


Lekcje, których udzielił mi koń...
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/img/0f59a8f8c30c82f5a66c93507d0d513b/FUNDACJA%20PEGASUS.JPG

Offline

 

#5 2008-02-26 08:48:51

Wichurkowa

Pomocnik w stajni

9920039
Zarejestrowany: 2008-02-14
Posty: 161
Punktów :   

Re: O sprzęt też dbać trzeba, czyli nie tylko koń

A syntetyczne to jakie jest? Bo nie wiem,albo wiem ale nie wiem że to to:) Ja potniki piorę w zimie nie za często,jak jest dużo sierści na czapraku to szczotka to ściągam,a w lecie po każdej jeździe płucze czaprak. A ochraniacze przed założeniem zawsze czyszczę w środku,a cale myje jak są już bardzo brudne na zew. Wędzidła też myje po każdej jeździe.


Na zawsze tylko Wichur:*
,,Bóg zabronił mi iść do nieba,gdzie nie bedzie koni"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
odzyskiwanie długów