• Index
  •  » Zasady Forum!!
  •  » Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

#1 2008-03-15 21:30:32

Justa89

Pomocnik w stajni

4507015
Call me!
Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 135
Punktów :   -1 
WWW

Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

Jako, ze nie ma tutaj dzialu 'porady i problemy dotyczące forum' pisze tutaj.

Wiem, ze mnie po tym zakrzyczycie, ze mam swoje przekonania, ze nie mam racji i ma być tak jak jest, ale pozwólcie, ze wyraże swoje zdanie na temat tego forum. Forum samo w sobie jest w miarę ciekawe, ma w sobie to coś, ale mogłoby być jeszcze lepsze po kilku zmianach, które możnaby tutaj zaprowadzić.

1. Kryteria forum.
Przez taka ilosc kryteriów forum samo w sobie jest nieczytelne. Trudno się na nim poruszać i trudno znaleść swoje posty. Oczywiscie ostatnia deską ratunku dla nowicjusza jest opcja 'pokaż nowe posty', ale to i tak utrudnia odszukanie swoich wypowiedzi w tematach.
Nie lepiej powywalac kilka z nich a stworzyć jedna ogólną? W tej chwili nasz forum podpada pod kategorie 'sweetaśnego' [wybaczcie, ale inaczej tego nie da się określić] bo niektóre wypowiedzi i kategorie podpadaja niestety pod ten rodzaj for. A tego chyba nie chcecie.

2. Atmosfera.
Moim zdaniem nie jest najlepsza. Ciagłe strofowanie tego kto sie zapomni doprowadza do tego, ze ludzie sie zniechęcają do pisania. Moze jeszcze wprowadzić należy cenzurę tekstową czyli najpierw wpisujecie treść posta na gg a po akceptacji admina czy moderatora dopiero można wstawić to co chcecie napisać na forum. Przynajmniej takie są moje odczucia.
Ludzie sami w sobie są mili, wiedzą duzo jak na swój wiek [nie mówie, ze ja jstem mistrzem, ale w porównaniu do innych tego rodzaju for tutaj jest ciekawie]. Ale WYLUZUJCIE! Nie strofujcie za każde wykroczenie, nawet to najnmniejsze. Zdarzyć się każdemu może, że zapomni iż pisal juz w tym temacie i napisze poraz kolejny zdublowanego posta. Moze się zdarzyc, że wstawi za duza ilosc fotek. Ale NIE CAŁY CZAS. Dzieki takiej atmosferze 'pilnowania' znięcheciłam się do teo forum.

3. Tematyka jak najbardziej na tak. Tylko niektóre kategorie dałoby się skasować i wrzucić do jednej OGÓLNEJ jak już wyzej pisałam.

Proponowałabym taki wyglad forum::

Sprawy ogólne - tutaj możnaby umiescić tematy z kategorii Końskie forum, Sprzęt jeździecki i Źrebięta. Jak ktos będzie mial problem to odswieży wątek, który jest mu potrzebny do rozwiązania problemu. Poprostu te kategorie nie są potrzebne bo niepotrzebnie przedłużają forum.

Problemy z jazdą - wątek od problemów z jazdą. Ktoś ma problem z utrzymaniem równowagi czy wysiedzeniem kłusa mógłby tutaj napisać. Do niego możnaby wrzucić tematy z Jazdy Konnej i Konie.

Towarzyskie - moze zostać

Do giełdy nic nie mam moze zostać.

Co do Regulaminu. Do tej kategorii dorzuciłabym 'Sprawy związane z forum', gdzie uzytkownicy mogliby zadawac pytania w razie jakiej awarii na forum czy problemu z nim związanego.

Czyli wygląd forum wyglądałby mniej więcej tak:
Konie:
Sprawy ogólne
Problemy z jazdą
Metody naturalne

Towarzyskie
Pogaduszki
Poznajmy się

Giedła
Sprzedam/Kupię/Oddam

Forum
Regulamin
Sprawy związane z forum

To tylko moje zdanie. Nie wiem jak ten temat potraktujecie, nie wiem czy wdług was jest w dobrej kategorii. Wyrażam swoja opinię, a to chyba nie jest zabronione. Przynajmniej ja sie tak czuję na tym forum, że należy pisać tylko to co moderatorzy lub admin chcą usłyszec.


EDIT:
Na forum O! konie jestem moderatorem i do tej pory nikt nie zarzucił mi, ze łamie regulamin. A tu jest poprostu za surowo.

Ostatnio edytowany przez Justa89 (2008-03-15 21:40:05)


TEN post nie jest IRONICZNY,
nie ubliża niczyim ambicjom,
ani nie obraża NIKOGO.
Jeśli masz jakiś problem zapraszam na gg/pw/mail.

Offline

 

#2 2008-03-15 22:06:53

Morfeusz

Moderator

5302627
Zarejestrowany: 2008-01-21
Posty: 114
Punktów :   

Re: Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

Fajnie, że napisałaś, że coś Ci nie odpowiada. Co do zmian kategorii jestem jak najbardziej na tak! jak dla mnie jest trochę za dużo wątków o podobnej tematyce. Przecież np. problemy ze źrebakami i ujeżdżanie można wrzucić do jednego worka. Przynajmniej tak mi się wydaje.
A co do surowości. To troszkę mnie wkurzają posty jednolinijkowe z tego względu, że zazwyczaj mało kiedy coś wnoszą. Tzn. Lubię sobie poczytać ciekawe wypowiedzi, najlepiej uzasadnione. Myślę, że użytkownicy są na tyle wtajemniczeni w tematykę koni, że nie powinno być problemu z obszerniejszymi wypowiedziami No w każdym razie pilnujmy się. Ja tam od razuy minusów nie wstawiam, tylko staram się ostrzegać


http://img72.imageshack.us/img72/8301/371205274401yz8.png

Offline

 

#3 2008-03-25 17:24:17

Hibiskus

Pomocnik w stajni

4850695
Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 149
Punktów :   

Re: Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

A ja mam wrażenie, że ostatnio na forum zrobiło się niemiło.... Wcześniej każdy mógł wyrazić swoją opinię i nikt go za to nie karał, poza małymi nieporozumieniami (wtajemniczenia wiedza o co chodzi). A teraz? Np, ja zanim napisze jakiś post zastanawiam się po 100 razy czy oby na pewno ktoś mi nie wlepi minusa, czy ktoś mnie nie wyśmieje, skrytykuje... Zaczyna się robić tak, że osoby bardziej lubiane nie są upominane. Istna paranoja. Oczywiście to nie są moje jakies głupie żale, żeby teraz ktoś inaczej mnie traktował, po prostu chciałabym powiedzieć coś co leży mi na duszy, coś co być może odczuwa inna osoba i być może się to zmieni...


"Nie ma większej tajemnicy niż magiczna więź między koniem, a człowiekiem..."

Offline

 

#4 2008-03-25 18:25:58

Justa89

Pomocnik w stajni

4507015
Call me!
Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 135
Punktów :   -1 
WWW

Re: Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

dokładnie tak samo ja sie tutaj czuję! Modki i Adminka za bardzo wczuły się w swoje role po prostu.

Ostatnio edytowany przez Justa89 (2008-03-25 18:26:13)


TEN post nie jest IRONICZNY,
nie ubliża niczyim ambicjom,
ani nie obraża NIKOGO.
Jeśli masz jakiś problem zapraszam na gg/pw/mail.

Offline

 

#5 2008-03-25 21:50:43

efcia27

kowbojka...

8077453
Call me!
Skąd: Łubianka
Zarejestrowany: 2008-01-21
Posty: 332
Punktów :   
WWW

Re: Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

Justa89, nie zapominaj, że Ty też w wielu sprawach zachowujesz się jak mod [ np zwracasz uwag i wogle]. Mówisz, ze jestes przyzwyczajoina do zwracania uwagi, ale nam [przynajmniej mi] naprawde nie imponuje to ze jestes modem na O koniach!


Lekcje, których udzielił mi koń...
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/img/0f59a8f8c30c82f5a66c93507d0d513b/FUNDACJA%20PEGASUS.JPG

Offline

 

#6 2008-03-25 21:52:43

Justa89

Pomocnik w stajni

4507015
Call me!
Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 135
Punktów :   -1 
WWW

Re: Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

Hah mi też nie imponuje wasze modowanie. poprostu jak porzadek dotyczy każdego to wszyscy powinni go rzestrzegać. A nie wszyscy to robia. I nie mówię tu o sobie ale i rownież niektórych osobach.

Ostatnio edytowany przez Justa89 (2008-03-25 21:53:23)


TEN post nie jest IRONICZNY,
nie ubliża niczyim ambicjom,
ani nie obraża NIKOGO.
Jeśli masz jakiś problem zapraszam na gg/pw/mail.

Offline

 

#7 2008-03-25 21:56:53

Diament

Admin :]

3439429
Skąd: Tarnów
Zarejestrowany: 2008-01-20
Posty: 288
Punktów :   
WWW

Re: Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

Tak popieram Efcie ale tutaj mi nie chodzi tylko oto tylko że coś za dużo postów jednolinijkowych z twojej strony Justa89!!
Nie lubię bardzo nie lubię jednolinijkowców i tak jak powiedziałam gdzieś wcześniej w wątku kto zacznie nadużywać postów jednolinijkowych będzie dostawał -!!
Nie mam ochoty ani zamiaru tolerować na forum kłótni, postów jednolinijkowych itp.!!!
Pozdrawiam Diament!!!


"Gdyby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział."

http://img72.imageshack.us/img72/8301/371205274401yz8.png

Offline

 

#8 2008-03-25 22:26:18

DreamFusion

W hierarchii stada

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-01-21
Posty: 184
Punktów :   
WWW

Re: Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

Justa89 napisał:

dokładnie tak samo ja sie tutaj czuję! Modki i Adminka za bardzo wczuły się w swoje role po prostu.

To jest uogolnienie i to dosc spore. Jakos sobie nie przypominam, zeby wczula sie w role za bardzo. 'Wladza' niegdy mi jakos specjalnie nie imponowala. Nie zmieniajmy watku w zrzucanie winy na siebie za to, ze nie wszysko jest idealnie.
Ale faktycznie atmosfera jakos prysla. A bylo tak milo i na przyjacielskich stosunkach. Moze winy nie doszukujmy sie tylko i wylacznie w obsludze forum, ale tez w forumowiczach.


'Ja ciebie stwarzam koniem i nazywam Cię Arabskim, przywiązuję dobro i szczęście do kosmyka twojej grzywy nad czołem. Bogate łupy będą zdobyte przy pomocy twego grzbietu, a moc będzie z Tobą, gdziekolwiek byś się znalazł'
http://img72.imageshack.us/img72/8301/371205274401yz8.png

Offline

 

#9 2008-03-25 22:34:35

Justa89

Pomocnik w stajni

4507015
Call me!
Zarejestrowany: 2008-03-12
Posty: 135
Punktów :   -1 
WWW

Re: Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

Faktycznie na początku troche przesadziłam, a spowodowowały to uprzedzenia. No ale również inni użytkownicy powinni dążyć do tego by na forum panował spokój i zwracać sobie na wzajem uwagę, przez co by atmosfera się poprawiła
Bo wiadomo przecież, ze regulamin musi każd przestrzegac, a niekiedy czasem komuś się zdarzy zapomnić o którymś punktcie.

Ostatnio edytowany przez Justa89 (2008-03-25 22:35:07)


TEN post nie jest IRONICZNY,
nie ubliża niczyim ambicjom,
ani nie obraża NIKOGO.
Jeśli masz jakiś problem zapraszam na gg/pw/mail.

Offline

 

#10 2008-03-26 22:46:36

DreamFusion

W hierarchii stada

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-01-21
Posty: 184
Punktów :   
WWW

Re: Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

Ale z tymi postami jednolinijkowymi to musimy cos wymyslec, bo niedlugo bedzie strach cokolwiek pisac. Ja rozumiem, ze teksty a stylu 'ok', 'ale super', 'wymiatasz' czy 'ale Ci zazdroszcze' sa zbedne i mozna je lekko potraktowac jako nabijanie postow i zasmiecanie. Ale jesli toczy sie dyskusja np. o problemie z pyskiem konia (przyklad z naszego forum) i jakas rada okazuje sie, ze nie pomogla. I tutaj pojawia sie post (przykladowy) 'No nie wiem, a probowalas zmienic wedzidlo?' Bedzie to jedna linijka jakby nie patrzec. Ale jest to konkret, propozycja zmiany jaka moze pomoc komus z danym problemem. Przeciez nie ma co sie od razu rozpisywac o typach wedzidel bo moze osoba juz to dawno wyprobowala i nie ma co znow do tego wracac. Nie popadajmy wiec w paranoje bo zaczniemy pisac tasiemcowe zdania mowiace o niczym byleby tylko zajely wiecej nic linijke. 'Bardzo podoba mi sie Twoj dosiad bo jest dobry i uwazam, ze prawidlowo siedzisz, tak prosto i noga dobrze i wogole wszystko jest na swoim miejscu, a nie jakos zle, dlatego mysle, ze jest dobrze calkiem i nie ma sie do czego przyczepic' - czy tego chcemy??Help...chyba nie

Ostatnio edytowany przez DreamFusion (2008-03-28 17:52:09)


'Ja ciebie stwarzam koniem i nazywam Cię Arabskim, przywiązuję dobro i szczęście do kosmyka twojej grzywy nad czołem. Bogate łupy będą zdobyte przy pomocy twego grzbietu, a moc będzie z Tobą, gdziekolwiek byś się znalazł'
http://img72.imageshack.us/img72/8301/371205274401yz8.png

Offline

 

#11 2008-03-27 17:40:33

Hibiskus

Pomocnik w stajni

4850695
Zarejestrowany: 2008-01-22
Posty: 149
Punktów :   

Re: Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

O! I o to konkretnie mi chodziło! Żeby nie napisać "Dream wymiatasz" hiehie... Bez powtarzania się, w 100% zgadzam się z koleżanką wyżej. A co do wspólnego upominania, myślę, że to zły pomysł, od razu będa kłótnie na forum, znowu trzeba będzie wycinać rozmowy itp... Lepiej już byłoby napisać osobistą wiadomość do tej osoby i w wiadomości wytłumaczyć co mnie denerwuję, co chciałabym zmienić, zeby ta osoba tak i tak nie robiła więcej. Uważam, że taki sposób byłby o wiele lepszy, oczywiście żeby nie było jakis wyklinań przez te rozmowy, tylko kulturalnie wytłumaczyć.


"Nie ma większej tajemnicy niż magiczna więź między koniem, a człowiekiem..."

Offline

 
  • Index
  •  » Zasady Forum!!
  •  » Moje zdanie, moja opinia czyli co według MNIE należy zmienić na forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Island Paradise Resort Club Eindhoven